Körmünk is jelentõs mutatója ápoltságunknak, s bár saját körmünket is gyönyörûen lehet alakítani vannak, akiknek túl gyengék vagy formátlanok körmei ahhoz, hogy a számára megfelelõt lássa. Ilyen esetekben tökéletes megoldás a mûköröm! Ismerkedjünk meg velük.
Az embereket mindig is érdekelte miként lehet a letört fogat, körmöt pótolni. Nem volt ez másként az ókorban sem. A mûkörmöket az 50-es években alkalmazták elõször. A színésznõk ebben a korban már hatalmas hangsúlyt fektettek kinézetükre így körmüket is megpróbálták a lehetõ legszebbre csinálni. Ekkor még úgynevezett vendégkörmöket használtak melyet felragasztottak, ám ez nem volt hosszú életû. Ma már szerencsésebbek vagyunk, hiszen rengeteg technika és lehetõség áll rendelkezésünkre.
Elõnyök és hátrányok
A mûköröm számtalan elõnnyel rendelkezik, de hibátlan semmi nem lehet, ezért természetesen hátrányokkal is szolgálhatunk.
Elõnyök: Ma már szinte semmi sem lehetetlen, csupán a képzelet szabhat határokat. A manikûrösök csodás munkát végeznek és szebbnél-szebb minták elkészítése sem okoz gondot. Így igazán egyedi körmöket kaphatunk, hisz egy egyedileg megtervezett köröm nem fog máson visszakacsintani.
Esztétikusak, s akiknek túl gyenge a körme az is könnyedén csodás körmökre tehet szert.
Egészségügyi szempontból is van elõnye, hiszen viselõjét leszoktatja a körömrágásról.
Hátrányok: Hátrányok is vannak persze, melyek fõleg egészségügyi eredetûek. Azt tudni kell, hogy a mûkörömnek vannak olyan alkotóelemei, amelyektõl könnyen kialakulhat allergia. Emellett a felhelyezett köröm alatt az eredeti köröm nem fejlõdik, puha marad.
Technikák, alapanyagok:
*
Léteznek ragasztott technikák, amelyek meghosszabbító alátétje a TIP. Ez Különféle méretû, formájú és színû mûanyag lapocska, amit speciális mûköröm ragasztóval rögzítünk a természetes köröm végére, és megmunkálás után erõsítésként mûköröm alapanyagokkal (zselé, porcelán) vonjuk be.
*
Léteznek épített technikák, amelyek ragasztásmentesen a természetes köröm alá helyezett sablonra épülnek, különbözõ mûköröm alapanyagokkal, modellezve alakítva ki a végleges mûkörmöt.
A mûköröm természetes körömmel együtt tolódik elõre, növekszik le, a köröm növekedési sebességétõl függõen 3-6 hét után a lenõtt mûkörmöt fel kell tölteni, hosszát és tartását biztosító pontjait visszaállítani, korrigálni.
A mûköröm tartósságával, esztétikus küllemével kapcsolatos fontos tudnivalók:
*
Mindenkinek más és más formájú körme van, így nem lehet egyformán szép mûkörmöt építeni mindenkinek. Sajnos igaz az, hogy alapvetõen szép körömre építhetõ szép mûköröm. Viszont a természet hibáit kiválóan lehet korrigálni, a rövid körömágy meghosszabítható, a töredezett köröm növeszthetõ, a rágott köröm eltüntethetõ, a barázdált köröm tükörfényes felületûvé tehetõ a mûköröm segítségével.
*
A mûköröm is sérülékeny, minél hosszabb annál inkább, így a letörése a saját felelõsséged, emiatt soha ne a mûkörmöst hibáztasd!
*
Hetek alatt lemattulhat a fénye, ami egy színtelen körömlakkal kiválóan korrigálható. A szoláriumtól és a nyári napsütéstõl minimálisan elszínezõdhet, erre is kiváló megoldás egy UV fedõlakk!
*
A mûköröm felválása problémát okozhat, ezért ha két hét elteltével több, mint két-három körmöd kezd felválni, akkor mindenképpen jelezd, ilyenkor célszerû váltani!
*
Problémamentes esetben a mûköröm csak extrém használat esetén válik fel, vagy 4 héten túl!